KURUCULARIMIZ:

Dr. GÜVEN KOVAN
1988 Yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Zorunlu hizmet sonrası 1990 yılında Denizli Milli Eğitim Sağlık Merkezi’nde çalışmaya başladı ve 1998 yılında aynı kurumda devraldığı başhekimlik görevini 2005 yılına kadar sürdürdü.
2005–2011 arası Denizli Sağlık Müdürlüğü Sağlık Ocakları, Acil Sağlık Hizmetleri bünyesinde ve Üçler Toplum Sağlığı Merkezi’nde sorumlu hekim olarak görev yaptı.  1996 yılından beri Şişecam’da (Paşabahçe Denizli Fabrikası) işyeri hekimliği yapmaktadır.
1995 yılında Türk Tabipler Birliği Denizli Tabip Odası bünyesinde başladığı ilkyardım eğitimlerini amatör olarak Mili Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ve sürücü okullarında sürdürdü.
2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden aldığı eğitim sonucunda profesyonel olarak başladığı ilkyardım eğitimlerine Denizli Tabip Odası, İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri ve Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’ne katılarak devam etmiştir. 2007 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Denizli Güven İlkyardım Eğitim Merkezinde eğitici olarak çalışmakta olup geçen sürede binlerce kişiye ilkyardım eğitimi vermiştir

.Dr. SÜREYYA TAN
1967 yılında Denizli de doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Denizli de tamamladı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine 1984 yılında Diyarbakır da başlayıp Tıp öğrenimini burada bitirdi. Erzincan Depremi sonrası mecburi hizmetini Gümüşhane Şiran İlçesinde yaptıktan sonra 1993 yılı Eylülünde atamayla memleketi olan Denizli 9 No’lu Merkez Sağlık Ocağında görevine başladı.
1998 yılında askerlik öncesi eğitimini aldığı 112 faaliyetlerine, askerlik dönüşü 2000-2011 yılları arasında aktif olarak devam etmiştir.
17 Ağustos Depremi sonrası Sağlık Bakanlığınca Gönüllülük esasıyla kurulan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ( UMKE= Umudunu Kesme) içine katıldı. UMKE eğitimleri sırasında Temel Yaşam Desteği, İleri Yaşam Desteği, Haberleşme, Doğada Yaşam, Kampçılık Faaliyetleri, Travmalı Hastaya Yaklaşım, Sargı-Bandaj-Sabitleme-Atelleme vb. Eğitimleri aldı ve tatbikatlarına katıldı. Bu ekiple birlikte ilk gerçek faaliyeti 2007 Çameli Depreminde katılarak oldu.
2007 yılında Bursa da yapılan Türkiye Tatbikatına katılarak başka illerdeki Sivil Savunma, AKUT, Özel –resmi Kurtarma Ekipleriyle çalışma imkânı buldu.
112 çalışmaları sırasında ilk katıldığı deprem AFYON-ÇAY depreminde Sultandağı Bölgesinde faaliyette bulundu. Halen İşyeri Hekimliği, Güven İlk Yardım Merkezi Eğitimcisi/Mesul Müdürü olarak çalışmaktadır.